Kolejny dzień w pracy, chcesz tylko przeżyć ten dzień, wrócić do domu i ukryć się w swoim łóżku, po prostu Ci się nie chce! Coraz więcej osób ma ten problem, nie mają sił, ani chęci do działania, robi jedynie to co muszą nie dając z siebie nic. Jak to zmienić? Co zrobić żeby nam się chciało, żeby praca sprawiała przyjemność, żebyśmy byli zadowoleni i szczęśliwi?


Trzeba znaleźć chęć do działania w samym sobie. Zacznijmy od przeanalizowania tego co robimy, czy to lubimy? Może kiedyś lubiliśmy to zajęcie, po prostu jesteśmy wypaleni i trzeba coś urozmaicić aby wróciły chęci. Czasem potrzeba trochę adrenaliny, postawienia sobie celu do osiągnięcia, jeżeli mamy do czego dążyć, dużo łatwiej jest nam pokonywać poszczególne etapy. Często okazuje się, że praca, którą wykonujemy nie cieszy nas, jedynie męczy i nie potrafimy znaleźć w niej żadnych plusów. W takim wypadku nie pozostaje nic innego jak odnalezienie dziedziny, która będzie nam odpowiadać i robienie właśnie tego. Oczywiście taki proces czasem trwa trochę czasu, musimy się przebranżowić, często wiąże się to z połączeniem wielu obowiązków i wyrzeczeń, jednak to do czego dążymy jest tego warte.

Warto zacząć od małych drobiazgów, docenić to co sprawia nam radość i ładować sobie akumulatory waśnie na tych drobiazgach, które nas uszczęśliwiają. Słuchajmy siebie, jeśli nasze serce coś nam podpowiada, zrealizujmy to. Warto próbować, nawet jeśli coś nam się nie uda to właśnie na błędach się uczymy. Nie tylko sukces ale także porażka da nam kopa do działania. Nie bójmy się ufać własnym decyzjom, znajdźmy coś co lubimy i wyznaczmy sobie cele, a nie będzie nam brakowało motywacji. Jeżeli sami nie będziemy chcieli nikt nam nie pomoże, szkolenia są bardzo pomocne ale musimy się starać i dać z siebie sukces. Co jeszcze może pomóc? to co kochamy. Ulubiona piosenka o poranku, zapach świeżej kawy, aromatyczna kąpiel, wieczorny drink czy powtarzanie ulubionego motta. Jeżeli jakaś z tych rzeczy dobrze wam się kojarzy, wykorzystajcie ją żeby zebrać energię, albo znajdźcie coś innego, coś swojego, co każdego dnia sprawi, że na waszej twarzy pojawi się uśmiech i chęć do działania :)